piątek, 24 listopadaBaza Zabawy

Ciekawostki dla dzieci o Świętach Bożego Narodzenia

Ciekawostki dla dzieci o Świętach Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie ma w sobie coś wyjątkowego, a dzieci najbardziej cieszą się na to święto. A dlaczego miałyby tego nie robić? W końcu dostają prezenty od Świętego Mikołaja. Ale Boże Narodzenie to nie tylko prezenty i dekorowanie domu. Twoje dzieci będą miały ferie świąteczne i najprawdopodobniej spędzą czas na zabawie. A może tym razem podzielisz się z nimi kilkoma ciekawymi faktami na temat Bożego Narodzenia, a Ty pomożesz im poznać to Święto?

Opowiedz dzieciom o tych wspaniałych faktach związanych z Bożym Narodzeniem. Jesteśmy pewni, że dzieci chętnie poznają historię wszystkiego, co sprawia, że Boże Narodzenie jest tak wyjątkowe.

  1. Boże Narodzenie upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. Boże Narodzenie to doroczne święto chrześcijańskie, które upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. Kościół rzymskokatolicki wybrał 25 grudnia jako dzień Jego urodzin wiele lat po Jego śmierci. To chrześcijańskie święto jest obchodzone przez chrześcijan na całym świecie.
  2. Choinki były po raz pierwszy używane przez starożytnych Egipcjan i Rzymian. Pochodzenie lub zastosowanie choinek sięga czasów starożytnych Egipcjan i Rzymian. Używali oni wiecznie zielonych drzewek, takich jak jodła czy sosna, wieńców i girland. Współczesne choinki zaczęto stosować w Niemczech w XVI wieku. Zamiast błyszczących ozdób, które widzimy na nich dzisiaj, dekorowano je owocami i orzechami.
  3. Święty Mikołaj nie zawsze ubierał się w czerwone ubrania. Święty Mikołaj początkowo nosił ubrania w kolorze zielonym, fioletowym lub niebieskim. Przez wiele lat był to wspólny motyw dla wesołego staruszka na Biegunie Północnym. Niektórzy twierdzą, że współczesny wizerunek Mikołaja został stworzony przez Coca-Colę, ale nie jest to ścisła prawda. Oryginalny czerwony Mikołaj stał się popularny w USA i Kanadzie w XIX wieku dzięki wpływom karykaturzystów.
  4. Dzieciątko Jezus otrzymało wspaniałe prezenty, gdy się urodziło. Kiedy Jezus się urodził, na niebie zabłysła jasna gwiazda. Trzej królowie podążyli za tą gwiazdą i udali się w długą podróż do miejsca narodzin Jezusa. Przynieśli ze sobą dary w postaci złota, kadzidła i mirry.
  5. Święty Mikołaj też dostaje prezenty! Święty Mikołaj przychodzi z prezentami dla dzieci, które były grzeczne przez cały rok. Ale czy wiesz, że Mikołaj też dostaje prezenty? Kto daje prezenty Mikołajowi? My! Tak, nawet Ty możesz dawać prezenty Mikołajowi! I nie, ten wesoły staruszek nie chce tradycyjnych prezentów, ale lubi ciasteczka i mleko, które zapewniają mu zadowolenie podczas podróży dookoła świata. W te Święta poproś dzieci, aby pomogły Ci upiec ciasteczka dla nich i dla Mikołaja. Mikołajowi na pewno spodoba się jedzenie ciasteczek zrobionych z miłością!
  6. Mikołajowi udaje się wykonać wiele pracy z pomocą elfów! Jednym z powodów, dla których Mikołaj może przebiec swój maraton w ciągu dnia i rozdać prezenty dzieciom na całym świecie, jest pomoc elfów. Wesoły duch świąt Bożego Narodzenia jest zasługą tych wesołych pracowników i ich zaangażowania na rzecz dzieci na całym świecie.
  7. Ludzie dają kartki świąteczne, aby przekazać bliskim swoje uczucia. Jednym z najfajniejszych rytuałów bożonarodzeniowych jest wymiana kartek świątecznych. Możesz poprosić dziecko, by zrobiło własne kartki z wybranymi przez siebie ozdobami. Wręczając kartki świąteczne, dziecko może przekazać swoje uczucia osobie, którą lubi, i życzyć jej wszystkiego dobrego.
  8. Najbardziej popularną kolędą jest „Cicha noc”, która znana jest na całym świecie. Jest tłumaczenie jest w ponad 300 językach.
  9. Łamanie się opłatkiem jest kolejną tradycją i symbolem świąt Bożego Narodzenia. Składamy sobie wtedy życzenia i dzielimy się wzajemnie opłatkiem, któy był wcześniej poświęcony.
  10. Tradycyjnymi barwami Bożego Narodzenia są trzy kolory: zielony, czerwony i złoty. Pierwszy z nich symbolizuje życie i odrodzenie. Barwa czerwona nawiązuje do krwi Jezusa Chrystusa, zaś złoto to symbol światła oraz dobrobytu

Istnieje wiele tradycji i zwyczajów, w których mogą uczestniczyć dzieci w tym najszczęśliwszym okresie w roku. Pamiętaj, aby zaangażować je w jak największą liczbę rytuałów, takich jak dekorowanie choinki i domu, pisanie listu do Świętego Mikołaja czy pieczenie ciast ze śliwkami. Święta zaczynają się w domu i będą wspominane przez dzieci przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *