wtorek, 23 kwietniaBaza Zabawy

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?

Dzieci kochają Świetego Mikołaja i chyba każdy chciałby napisać do niego list. Wspólne napisanie listu z dzieckiem to super sposób, aby poznać dziecięce marzenia. Poniżej przedstawiamy podstawowe kroki do napisania listu do Świętego Mikołaja.

Jak nadać list do Świętego Mikołaja?
List do Mikołaja – wzór
List do Świętego Mikołaja na wesoło

Jak nadać list do Świętego Mikołaja?

List do Świętego Mikołaja najlepiej napisać i wysłać w połowie listopada. Gdzie wysłać i jak zaadresować list do Świętego Mikołaja?

List do Mikołaja można wysłać drogą pocztową lub mailową. Poniżej lista adresowa:

  1. Santa Claus Office

FIN-96930 Napapiiri

Rovaniemi

Finland

  1. Santa Claus

Arctic Circle

96930 Rovaniemi

  1. adres mail: santa.claus@santaclausoffice.fi

Jak zacząć pisać list do Mikołaja?

Na początek przygotuj kolorowe kartki, mazaki i kredki. List do Mikołaja powinien być krótki i zawierać listę prezentów oraz podstawowe informacje o dziecku ( wiek, hobby). Zaczynamy od przedstawienia się i wpisaniu wieku. Należy też napisać krótką informację o członkach rodziny i mieszkających razem zwierzętach. Oczywiście ważną informacją dla Mikołaja jest to czy dziecko było grzeczne w ciągu roku. Teraz przechodzimy do listy prezentów. Można je narysować i pokolorować, albo wyciąć np. z gazety. Warto też ograniczyć listę do 3 – 5 prezentów. Niech dziecko na pierwszym miejscu wymieni prezent, na którym mu najbardziej zależy.

Dziecko pisze list do Świętego Mikołaja

Jak ozdobić list do Świętego Mikołaja?

List do Mikołaja może przypominać pracę plastyczną. Dziecko może go dowolne ozdobić. Fajnie sprawdzi się kolorowy brokat (długopisy żelowe). Kopertę też warto ozdobić. Można namalować na niej gwiazdki czy choinki. Przy okazji ozdabiania warto pomyśleć też o zabawie w tworzenie ozdób świątecznych dla dzieci.

List do Mikołaja – wzór

Poniżej przedstawiamy wzór listu do Mikołaja:

Kochany Święty Mikołaju! Mam na imię …, mam … lat. Mieszkam w ….. razem z mamą, tatą, siostrą i psem. Wiem, że spełniasz marzenia grzecznych dzieci, a ja byłem/łam raczej grzeczny/a przez cały rok. Bardzo chciałbym/chciałabym dostać od Ciebie …..

Pozdrawiam Cię serdecznie

(podpis dziecka)

List do Świętego Mikołaja na wesoło

Tradycja pisania listów do Świętego Mikołaja jest coraz bardziej popularna. Nie tylko dzieci piszą listy, ale także dorośli. Przecież nikt nie będzie ryzykował braku prezentu pod choinką. W śmiesznym liście do Mikołaja powinniśmy udowodnić, że mimo drobnych przewinień i grzeszków jesteśmy dobrymi ludźmi i zasługujemy na wymarzony prezent zamiast rózgi.

List od Mikołaja dla dziecka – wzór

List wysłany i co dalej? Czas na odpowiedź od Mikołaja. List napisany od Mikołaja dla dziecka to wielka radość i szczęście. Zatem zabaw się w Mikołaja i napisz do dziecka osobistą wiadomość. Poniżej przedstawiamy wzór takiego listu:

Kochana/Kochany ……..

Wiem, że w tym roku byłeś/byłaś grzeczna/y i nie sprawiałeś/łaś problemów rodzicom. Koleżanki i koledzy też bardzo dobrze bawili się w Twoim towarzystwie. Chociaż mieszkam daleko to wszystko wiem i widzę. Bądź taki/taka jaka/jaki jesteś, nie zmieniaj się. Może jedno warto zmienić (tu wpisz co dziecko robi źle, np późno chodzi spać, długo ogląda tv, siedzi za długo przy komputerze). O prezenty nie martw się, bo dojadą na czas, a moje Elfy zadbają, żeby odpowiednie trafiły do każdego dziecka. Muszę już kończyć, bo jak to przed świetami mam dużo pracy.

Wesołych Świąt i do zobaczenia!

Święty Mikołaj

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *