wtorek, 9 sierpniaBaza Zabawy

Zabawki ze śmieci – drugie życie plastikowej butelki

Zabawki ze śmieci – drugie życie plastikowej butelki

Prawdziwą frajdą dla dzieci jest posiadanie własnych zabawek, a ich własnoręczne zrobienie rozwija dodatkowo kreatywność. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na zabawki zrobione ze śmieci.

Co można zrobić z plastikowej butelki?

Na początku zaczynamy od najprostszego materiału czyli plastikowej butelki. Jeśli masz jakieś, nie wyrzucaj ich od razu do kosza, ponieważ możesz być bardzo kreatywny ze swoimi dziećmi, robiąc prace techniczne z butelek plastikowych. Poniższe pomysły na recykling zamieniają zwykłe produkty gospodarstwa domowego w świetną rozrywkę dla Twojego dziecka – od marszczącego się instrumentu muzycznego po sensoryczne doświadczenie.

 • Butelka sensoryczna z brokatem
  Świetne zarówno dla dużych dzieci, jak i dla niemowląt, te brokatowe butelki sensoryczne z kolekcji Little Bins for Little Hands są niezwykle łatwe do wykonania. Proste składniki, takie jak woda, klej i brokat, zapewnią Twojemu maluchowi piękne wrażenia wizualne.
 • Fontanna z butelki z wodą
  Idealna na upalną pogodę, a nawet na czas kąpieli, fontanna z wody w butelce to wspaniała zabawa, która spodoba się dziecku! Udekoruj butelkę z wodą kolorową taśmą, a następnie wydrąż w niej kilka otworów przed napełnieniem wodą. Po ściśnięciu zacznie się zabawa!
 • Wąż z kapsli od butelek
  Zbierz kilka plastikowych nakrętek – im więcej, tym lepiej Spiłuj wszystkie nierówne krawędzie, a następnie dokładnie je wyczyść. Za pomocą śrubokręta lub gwoździa i młotka zrób dziurki w każdym kapslu. Połącz je wstążką, narysuj na pierwszej nakrętce uroczą buźkę węża.
 • Poznawanie gorąca i zimna
  Dzięki tej zabawie dziecko pozna różnicę między ciepłą (ale nie za gorącą) i zimną wodą, używając dwóch butelek z wodą. Napełnij jedną z nich lodem, a drugą ciepłą wodą z kranu. Po chwili podaj dziecku do zabawy i obserwacji.
 • Butelkowe kręgle
  Zbierz dowolną liczbę butelek, najlepiej takiej samej pojemności. Do środka każdej nasyp trochę piasku. Można udekorować butelki naklejkami, wstążkami. Ułóż je w trójkąt i rzucaj ulubioną piłeczką.
 • Kubki na przybory biurowe
  Przetnij butelkę w połowie, ostre brzegi zaklej wstążeczką. Udekoruj tasiemkami, papierem czy guziczkami. Można w nich przechowywać długopisy, mazaki czy kredki.
 • Doniczki z butelek plastikowych
  Wytnij dolną część dużej butelki. Na dnie zrób kilka dziurek. Zewnętrzną część butelki można pomalować farbą w dowolnym kolorze. Po wyschnięciu można napełnić ziemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.