niedziela, 25 wrześniaBaza Zabawy

Jak zbudować prosty szałas? Czyli zabawy w lesie

Jak zbudować prosty szałas? Czyli zabawy w lesie

Budowanie szałasu ze znalezionych materiałów to dla dzieci świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie ćwiczenie wyobraźni i umiejętności. Wykorzystując znalezione materiały, takie jak patyki czy kamienie, dziecko może stworzyć inspirowaną naturą przestrzeń do zabawy. Po zbudowaniu szałasu gwarantujemy, że zabawa będzie trwała godzinami!

Jak zbudować szałas w lesie?

Poniżej przedstawiamy listę materiałów potrzebnych do zrobienia bazy w lesie:

  1. Gałęzie i patyki różnej wielkości
  2. Małe i duże kamienie
  3. Sznurek
  4. Koc lub mata „na podłogę”

Należy pamiętać, że do budowy szałasu dla dzieci należy używać tylko znalezione materiały. Nie można wycinać drzew, ani krzewów.

Szałas z gałęzi – krok po kroku

Najpierw weź dwie grube i długie gałęzie i oprzyj o siebie końcami. Górną część opleć sznurkiem tak, żeby powstała litera A. Do konstrukcji w podobny sposób przymocuj kolejne długie i grube gałęzie. Teraz wykonaj szybki test, aby upewnić się, że konstrukcja jest stabilna.

Teraz nadszedł czas, aby zacząć opierać patyki w poprzek i o ramę w celu zbudowania ścian. Na początku należy to robić pojedynczo, upewniając się, że patyczki są dobrze ułożone. W miarę układania kolejnych patyczków ściany będą stawały się coraz bardziej kompletne. Pamiętaj, aby na dole lub z boku zostawić trochę miejsca na drzwi. Jeśli naprawdę chcesz, aby domek był odporny na warunki atmosferyczne, poproś dzieci, aby podsypały suchymi liśćmi, paskami kory lub gałęziami z igłami sosnowymi pomiędzy gałęziami ściany/dach i wypełniły wszelkie dziury. Dzięki temu szałas z gałęzi stanie się przytulnym schronieniem, które przetrwa wiele dni. Następnie rozłóż koc, który będzie służył jako podłoga.

Rodzaje szałasów

Istnieje tak wiele różnych sposobów na stworzenie bazy, więc jeśli w pobliżu nie ma lasu, nie ma co rozpaczać. Szałas dla dzieci można zrobić na podwórku czy w domu.

Zrobienie bazy w domu jest prostsze niż się wydaje. Wystarczą krzesła, z których robimy okrąg, a na oparcia zawieszamy koce, pościel, pledy i baza dla dzieci gotowa.

Budowanie szałasu dla dzieci jest korzystne dla wszystkich. Dzieci nie tylko mogą spalić energię, budując fajną bazę, ale także angażują się w powstanie budowli, która będzie tylko dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.