Kulinarny Układ Słoneczny – edukacyjna zabawa dla dzieci

Kulinarny Układ Słoneczny – edukacyjna zabawa dla dzieci

Oto kulinarny Układ Słoneczny – model dla dzieci oraz zabawa edukacyjna. Ułatwi zapamiętanie nazw planet oraz kolejności położenia. Możesz bawić się w ten sposób w domu, przedszkolu i w szkole. Różne warzywa, owoce, orzechy, czy inne produkty żywnościowe, bardzo przypominają konkretne planety. Stwórz z nich model Układu Słonecznego. Kuchnia niech stanie się portalem, przez który wyruszysz z dziećmi w kosmiczną podróż!

Z czego zbudować kulinarny Układ Słoneczny? Wyzwanie dla dzieci

układ słoneczny dla dzieci
układ słoneczny dla dzieci
zabawa edukacyjna

Tym modelem można bawić się na różne sposoby. Nasza zabawa wyglądała tak:

  • Na początku dzieci zapoznały się z ilustracją Układu Słonecznego. Sprawdziły jak wyglądają planety, jaki mają kolor i wielkość.
planety układu słonecznego
Żródło: fajnepodroze.pl
  • Dzieci dały własne pomysły na to, jakie produkty spożywcze przypominają poszczególne planety. Jeśli brakowało im jakiegoś pomysłu, skorzystały z moich podpowiedzi.
  • Przeszukały lodówkę i kuchnię, sprawdzając, co już mamy. Można także wybrać się z dziećmi na zakupy. Ich zadaniem będzie skompletowanie listy produktów.
  • Chłopcy ułożyli produkty według wzoru na obrazku. Na koniec Janek (9) zrobił karteczki z nazwami planet i umieścił je obok właściwych produktów.

Nasz model powstał z melona, orzecha włoskiego, ziemniaka, jabłka, czosnku, selera, cebuli białej i czerwonej oraz z pieczarki. Nie musicie wzorować się na naszych przykładach. Spróbujcie stworzyć własny model.

Pamiętajcie, zabawa to najlepsza forma uczenia się!

To był Układ Słoneczny – model dla dzieci. Jeśli lubisz modele i plany, to sprawdź również tę zabawę KLIKNIJ

Aby dostawać powiadomienia o nowych pomysłach na zabawy dla dzieci, polub mój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz