wtorek, 23 kwietniaBaza Zabawy

Zabawa w dom: jak zorganizować produktywne ćwiczenia odpowiedzialności z pociechą?

Zabawa w dom: jak zorganizować produktywne ćwiczenia odpowiedzialności z pociechą?

Zabawa w dom to nie tylko rozrywka, ale również okazja do przekazania smykom życiowych wartości. To aktywność, która uczy i wspomaga prawidłowy rozwój. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzięli w niej udział rodzice. Warto pamiętać, że już u kilkuletnich dzieci należy utwierdzać wzorce prawidłowych zachowań. Czasami brakuje jednak pomysłów na to, by ciekawie spędzić czas. Jeśli zastanawiasz się, w jakie akcesoria opłaca się zainwestować, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu!

Podczas zabawy w dom można wzmagać w dzieciach poczucie odpowiedzialności. Malec powinien wiedzieć, że każdy posiada obowiązki adekwatne do wieku. Zastanawiasz się, jak ćwiczyć ze swoją pociechą? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

Opieka nad dziećmi

Trudno wyobrazić sobie zabawę w dom bez dzieci. Dzięki lalkom szkrab może wcielić się w rolę rodzica. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele interaktywne, które zachowują się niemal jak prawdziwe niemowlę! Dobrze jest tłumaczyć dziecku krok po kroku, jak należy postępować z maluszkiem. To informacje, które z pewnością pozostaną w głowie na długo!

Lalki nie są zarezerwowane wyłącznie dla dziewczynek. Już na najmłodszych lat należy tłumaczyć chłopcom, że mężczyźni również są odpowiedzialni za swoje potomstwo. Warto wziąć pod uwagę, że sposób zabawy może nieco różnić się ze względu na płeć. Dotyczy to w szczególności dzieci w nieco starszym wieku, które biorą przykład z rówieśników.

Sprzątanie

Nie można oczekiwać, że podczas zabawy w dom dziecko posprząta swój pokój lub pozmywa naczynia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że omawiana aktywność ma być przyjemnością. Obowiązki powinny zostać odłożone na potem. W innym przypadku malec może się zbuntować, co jest zupełnie normalną reakcją. Poszczególne zajęcia powinny być realizowane w zgodzie z ustalonym harmonogramem dnia.

Jak sprzątać na niby? To łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać! Przydatny z pewnością okaże się zabawkowy odkurzacz. Niektóre modele posiadają funkcję ssania, dzięki czemu sprawiają wrażenie prawdziwych sprzętów. Sporym zainteresowaniem cieszą się również zestawy składające się z m.in. mopa, miotły, środków czyszczących i innych niezbędników. Nie można nie wspomnieć o pralkach na baterie, które nie tylko posiadają podświetlenie, ale również wydają realistyczne dźwięki.

Gotowanie

Wspólne gotowanie z maluchem to fantastyczna zabawa, jednak nie zawsze jest czas na to, by razem przygotowywać posiłki. Kilkulatek z pewnością będzie zachwycony zabawkową kuchnią. Jakie sprzęty są dostępne? Lodówki, kuchenki, mikrofalówki, tostery, zmywarki, a także wiele innych. Nie można zapomnieć o zastawach stołowych czy garnkach. Hitem stało się również sztuczne jedzenie, które smyk może samodzielnie „kroić”.

Wybór zabawek do gotowania jest ogromny, a skompletowanie wyposażenia wymaga czasu. Osoby oszczędne powinny polować na wyprzedażach.

Majsterkowanie

Rozmyślasz nad tym, jak zachęcić dziecko do zabawy w dom? Wszystkie dotychczasowe pomysły zostały odrzucone? Wypróbuj zabawki dla majsterkowiczów! Dzięki nim można naprawić samochód, kuchenkę czy łóżeczko dla bobasa. Na specjalną uwagę zasługują narzędzia zapewniające efekty świetlne i dźwiękowe. Sprawiają one, że aktywność staje się jeszcze bardziej wciągająca, a zarazem pasjonująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *