czwartek, 6 czerwcaBaza Zabawy

Dzień postaci z bajek pomysły na zabawy

Dzień postaci z bajek pomysły na zabawy

Kiedy obchodzimy dzień postaci z bajek?

Międzynarodowy dzień postaci z bajek obchodzony jest 5 listopada, czyli w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). W tym dniu w wielu przedszkolach i szkołach dzieci przychodzą przebrane za ulubione postacie z bajek. Jest to wspaniała okazja, żeby zachęcić dzieci do czytania bajek, gdzie nie ma przemocy, dobro wygrywa, a zło zawsze zostaje ukarane. To także dobra inicjatywa dla rodziców, dzięki której jeszcze mocniej mogą wzmacniać więzy rodzinne czytając bajki swoim najbliższym.

Dzień postaci z bajek w przedszkolu

W tym wyjątkowym dniu dzieci przychodzą do przedszkola przebrane za postacie z bajek. Przez cały dzień odbywają się zabawy, konkursy i tańce. Dzieci mogą przynieść swoje ulubione książeczki z bajkami i maskotki.

Dzień postaci z bajek – scenariusz

Zabawę zaczynamy od balu przebierańców przy piosenkach z popularnych bajek. Kiedy dzieci troszkę będą już zmęczone tańcem można zacząć konkursy i quizy. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

  1. Co to za bajka?

Dzielimy dzieci na 3 – 4 osobowe drużyny. Jedna osoba czyta znany fragment bajki. Jeżeli ktoś rozpozna co to za bajka głośno krzyczy „mam”. Wygrywa drużyna, która rozpozna najwięcej bajek.

  1. Rekwizyty

Do worka wkładamy różne przedmioty (różdżka, młotek, łyżka, miecz, korona, but, telefon, grzebień, kalkulator, długopis, zeszyt itp.). Zadaniem dzieci jest rozpoznanie rekwizytów bajowych i poprawne odgadnięcie tytułu bajki.

  1. Kopciuszek

Dzielimy dzieci na drużyny 3 osobowe. Każda drużyna w misce dostaje ziarna grochu pomieszane z ziarnami dyni. Zadaniem dzieci jest rozdzielenie ziaren. Wygrywa drużyna, która zrobi to najszybciej.

Dzień postaci z bajek – praca plastyczna

Prace plastyczne zachęcają dzieci do wspólnej zabawy. Kreatywne zabawy wspomagają dzieci w prawidłowym rozwoju.

Prace można wykonać z mąki i sody, rolek po papierze, skarpetek, włóczki, materiałów, bloku technicznego itp.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wspaniała okazja, żeby rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Książki kształcą w dzieciach postawy moralne, bogacą słownictwo oraz rozwijają fantazję.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *