Zabawy na Dzień Ziemi – radość ze śmieci dla dzieci

Zabawy na Dzień Ziemi – radość ze śmieci dla dzieci

Zebrałem tu dla Was ciekawe zabawy na Światowy Dzień Ziemi. Zachęcam do tworzenia zabawek ze „śmieci”. To wielka frajda! Znajdziecie tu linki do moich wpisów z dokładnym wyjaśnieniem zabawy.

– Drugie życie plastikowej butelki

Plastik nie jest fantastic, ale skoro już jest, to zanim przekażemy go do recyklingu, dajmy mu drugie życie. Łapacze do piłek, gitara i doniczka na roślinkę to przedmioty, z butelek po płynie do prania, które dobrze sprawdzą się do zabawy np. na Dzień Ziemi.

KLIKNIJ TU I ZOBACZ CO ZROBIĆ Z BUTELEK

zabawy na dzień ziemi

– Zabawy z kartonami

Karton jest jednym z najbardziej oczywistych i najłatwiej dostępnych materiałów do recyklingu. Dzieci bardzo chętnie używają go do twórczych zabaw.

TU POZNAJ PROSTE ZABAWY Z KARTONAMI

– CD-bączki

To zabawa ze starymi płytami CD. Do zrobienia wirujących CD bączków oprócz płyt potrzebujemy jedynie kartki (w artykule pod linkiem są wzory do pobrania i wydruku), jednogroszówki, kredki, nożyczki i zwykły klej w sztyfcie. Odpowiednio pokolorowane płyty, obracając się dają ciekawe efekty optyczne.

ZOBACZ JAK ZROBIĆ CD BĄCZKI

zabawki ze śmieci

– Rozświetlone pudło

Dzieci szukają możliwości stworzenia własnego domku, szałasu, czy bazy do zabawy… Pod stołem, za zasłoną, w gęstych zaroślach, albo w kartonie. Karton z powtykanymi lampkami choinkowymi to super zabawa sensoryczna, którą przygotujesz w kilka minut, tworząc przestrzeń do zabawy dla dzieci na długie godziny, a nawet dni. Kiedy odbierzesz od kuriera kolejna przesyłkę w dużym pudle, nie wyrzucaj go. To idealne miejsce do ekozabawy na Dzień Ziemi!

ZOBACZ JAK ZROBIĆ ROZŚWIETLONE PUDŁO

zabawki ze śmieci

– Dmuchaniec wyginaniec

Z powodu epidemii niestety produkujemy jeszcze więcej plastikowych śmieci. Do jednorazówek, które używamy na co dzień dołączyła spora ilość foliowych rękawiczek. Możemy jednak zrobić fajne zabawki z tych odpadów. Oczywiście po wcześniejszej dezynfekcji.

ZOBACZ JAK WYKONAĆ DMUCHAŃCA

zabawy na dzień ziemi

Mam nadzieję, że podobały się wam zaproponowane Zabawy na Dzień Ziemi!

Dodaj komentarz