Jesienne zabawy ze światłem chemicznym. Przełam ciemność!

Jesienne zabawy ze światłem chemicznym. Przełam ciemność!

Od października dzień odczuwalnie się skraca. Ciemność zarówno w domu, jak i na podwórku nie musi być przeszkodą do zabawy. Dzięki odpowiednim pomysłom, zmierzch stanie się sprzymierzeńcem nowych atrakcyjnych zabaw! Jesienne, zimowe i wczesnowiosenne zabawy mogą mieć niepowtarzalny klimat. Poznajcie cztery zabawy ze światłem chemicznym!

UWAGA! Światło chemiczne nie jest zabawką. Z uwagi na możliwość uszkodzenia plastikowej obudowy patyczków i wycieku substancji chemicznej ZABAWA POWINNA PRZEBIEGAĆ POD OPIEKĄ DOROSŁEGO OPIEKUNA!

Rzut obręczą do celu

Połącz trzy patyczki przy pomocy dołączonych do zestawu łączników lub sklej mocną taśmą. Utwórz w ten sposób obręcz. Kilka patyczków wrzuć do plastikowej przezroczystej butelki. Nie zapomnij wyłączyć światło i zacznijcie rzuty do celu.

Stickman

Ten pomysł sprawdzi sie nie tylko jako jesienne zabawy, ale również jako imprezowa kreacja. Przyklej patyczki mocną taśmą wzdłuż rękawów, nogawek i tułowia. Natomiast trzy patyczki połączone w okrąg przyklej do czapki lub opaski. Przy zupełnej ciemności ma się wrażenie, że się widzi świecącą patyczakową postać. Fajnie można to połączyć z zabawami muzycznymi.

jesienne zabawy ze światłem chemicznym

Świecące balony

W nadmuchanych balonach umieść przełamane wcześniej patyczki ze światłem chemicznym. Tę zabawę polubią szczególnie młodsze dzieci.

Nasmuchaj

zabawy z balonami

Świecące frisbee

Poznaj nowy wymiar gry frisbee! Mocną tasmą przyklej patyczki w kształt okręgu, gwiazdy lub innej dowolnej figury… Im jest ciemniej, tym zabawa bardziej niezwykła. Jeśli nie widzisz już nawet innych graczy i nie wiesz, w jakim kierunku rzucać, możecie przykleić sobie do ubrań po jednym patyczku.

świecące frisbee
jesienne zabawy ze światłem chemicznym

Przełamane patyczki świecą coraz słabiej, aż w końcu po kilkunastu godzinach zupełnie gasną. Jeśli chcecie powtórzyć zabawę następnego dnia, możecie przedłużyć ich „żywotność” odkładając je do zamrażarnika. Po rozmrożeniu jeszcze trochę poświecą.

zabawy ze świecącymi patyczkami

Zobacz również 5 pomysłów na jesienne zabawy ze światłem UV

Dodaj komentarz