Szkoła cierpliwości – Praca plastyczna z włóczki, kordonku lub muliny

Szkoła cierpliwości – Praca plastyczna z włóczki, kordonku lub muliny

Praca plastyczna z włóczki wyklejanej na bazie taśmy dwustronnej wymaga żmudnej pracy, jednak efekty są bardzo ciekawe. My używamy też kordonku albo muliny. Złożoność wzorów należy dobrać do wieku i indywidualnych możliwości dziecka. Dla młodszych dzieci mogą to być np. figury geometryczne. Jeśli dziecku brakuje cierpliwości, lub jego zdolności motoryczne nie są jeszcze dość rozwinięte, to nie oczekujmy, że będzie wyklejało w sposób precyzyjny. Niech robi to swobodnie, byle włóczka jakkolwiek się trzymała kartki.

Taśmę dwustronną naklej w taki sposób, aby pokryła całą kartkę. Narysuj na taśmie szkic obrazka, albo pozwól zrobić to dziecku. Następnie przy pomocy nożyka ponacinaj taśmę wzdłuż linii. Tło możesz również podzielić na mniejsze fragmenty tak jak w witrażach.

prace plastyczne dla dzieci

Odklej pierwszy fragment, wybierz kolor włóczki i zacznij ja naklejać. My robiliśmy to „metodą ślimakową”, czyli od zewnątrz do środka. Nie odklejaj całej taśmy na raz, tylko fragment nad którym aktualnie pracujesz.

praca plastyczna z włóczki
plastyka dla dzieci

Podobnie jak w witrażach, możesz każdy pojedyńczy element oddzielić linią czarnej włóczki. Jednak jeśli zastosujesz kontrastowe kolory względem tła, to nie będzie to konieczne.

praca plastyczna z włóczki

Praca plastyczna z użyciem włóczki to także doskonała zabawa sensoryczna. Powierzchnia obrazka jest przyjemna w dotyku. Praca włóczką lub inną nitką to duże wyzwanie dla motoryki ręki oraz doskonałe ćwiczenie cierpliwości. Niektóre dzieci bardzo wciąga i wycisza.

praca plastyczna z włóczki

To jest praca plastyczna dla dzieci z włóczki, kordonku lub muliny

Sprawdź również zabawę XL w tworzenie planu miasta – KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz