Twarz do wydruku. Praca plastyczna z ruchomymi oczami.

Twarz do wydruku. Praca plastyczna z ruchomymi oczami.

Jesteśmy piękni w różnorodności. Różnimy się wyglądem. Nasze oczy, włosy i skóra mają różny kolor, a nasze nosy, usta i uszy różne rozmiary oraz kształty. Ta praca plastyczna pomaga dzieciom poznawać własne cechy. Szablon, na którym możecie odwzorować własną twarz, pobierzcie do wydruku za darmo. Dzieci najbardziej lubią w tej zabawie ruchome oczy!

Pobierz szablony do druku

szablony dla dzieci

Zrób otwory na oczy

Zwróć uwagę na linie pomocnicze na szablonie. Zegnij kartkę we wskazanych miejscach wzdłuż oczu. Następnie wytnij kartkę po liniach powiek. Rozprostuj kartkę. Powstałe półkola zegnij wzdłuż lini pomocniczych.

wycinanki dla dzieci

Zrób rzęsy

Odegnij półkola i pomaluj je czarnym markerem. Wcześniej podłuż pod nowopowstające rzęsy niepotrzebną kartkę. Dzięki temu pomalujesz tylko to, co trzeba. Potnij półkola na wąskie paski. W ten sposób powstaną rzęsy.

twarz do wydruku
twarz do wydruku, ruchome oczy

Narysuj swoją twarz

Na szablonie jest tylko zarys twarzy. Teraz dorysuj buzię, nos, włosy… Pokoloruj też zgodnie z twoimi cechami. Kartkę zegnij na pół, tuż nad głową, wzdłuż linii pomocniczych. Sklej dolne brzegi razem, tak aby powstał „rękaw”.

twarz do wydruku
praca plastyczna

Ruchome oczy

Weź drugi szablon, zegnij go na pół wzdłuż linii pomocniczej. Wsuń go zgodnie z kierunkiem strzałki w „rękaw” pod rysunkiem twarzy. Zaznacz na drugim szablonie punkty na środku otworów. To będzie środek źrenicy. Narysuj oczy i pokoloruj odpowiednio.

ruchome oczy
praca plastyczna dla dzieci

Ruszaj oczami i ożyw swoją twarz!

twarz do wydruku

Super wygląda twoja twarz! Zapraszam do wydruku szablonu również innej zabawki. Praca plastyczna i zabawka ze starych płyt CD. KLIKNIJ TU!

Aby dostawać powiadomienia o nowych pomysłach na zabawy dla dzieci, polub mój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz