Zabawki ze śmieci – drugie życie plastikowej butelki

Zabawki ze śmieci – drugie życie plastikowej butelki

Zabawki ze śmieci mogą być tak samo lubiane przez dzieci, jak te ze sklepu. A już na pewno są lubiane przez dorosłych, bo kosztują zero papierów. Plastik nie jest fantastic, ale skoro już jest, to zanim przekażemy go do recyklingu, dajmy mu drugie życie. Zobaczcie, jak zrobić zabawki z plastikowych butelek po płynie do prania!

Łapacze do piłek

Potrzebujesz dwóch butelek po płynie do prania oraz niedużą piłkę. Przy pomocy nożyka tapicerskiego odetnij podstawę butelek. Gracze trzymają swoje butelki za uchwyt. Rzucają piłką do butelki drugiego gracza. Gra polega na współpracy. Jeśli macie dość miejsca starajcie się stopniowo zwiększać odległość rzutów.

zabawki ze śmieci

Gitara

Oprócz butelki będziesz potrzebować rolki po ręczniku papierowym, gumek recepturek oraz dwóch łyżeczek. Wytnij w butelce okrągły otwór na wzór otworu w pudle rezonansowym.

gitara z butelki

Przymocuj rolkę do korka. Jeśli się da, zrób to na ścisk lub przy pomocy szerokiej taśmy klejącej. Zrób w rolce dwa otwory i umieść w niej łyżeczki w taki sposób, jak na zdjęciu poniżej. Gumki zawiąż z jednej strony do łyżeczek, a z drugiej do dziurek, tuż za otworem rezonansowym. Łyżeczki dystansują gumki od butelki, aby dźwięk nie był stłumiony. Można zrobić to też bez łyżeczek. Prościej, ale nie będzie już tak ładnie brzdąkać.

zabawki z butelek plastikowych

Doniczka na roślinkę

Nie tylko zabawki można robić z butelkowych śmieci. Idzie wiosna… Jeśli twoja ulubiona roślinka potrzebuje nowej doniczki, to skorzystaj z butelki po płynie. Możesz w ten sposób ją ożywić, a nawet uczłowieczyć!

doniczka z butelki
Źródło: The Handyman

Zabawki ze śmieci zrobisz nie tylko z plastikowych butelek. Zobacz, co zrobisz ze starych płyt CD!

Dodaj komentarz