Zabawy ruchowe w domu – 5 ćwiczeń na liniach

Zabawy ruchowe w domu – 5 ćwiczeń na liniach

Stwórz przestrzeń na ogólnorozwojowe zabawy ruchowe dla dzieci w domu. Naklejamy na podłodze 5-6 linii, przy pomocy kolorowej taśmy klejącej. Może być też taśma malarska. Odległości między liniami powinny być równe i wynosić ok 30 cm. Pamiętajcie, żeby usunąć z tego miejsca niebezpieczne przedmioty. Szukajcie miejsca możliwie przestrzennego.

Skok do przodu

Stajemy na pierwszej linii i skaczemy tak daleko, jak się uda. Z miejsca albo z rozpędu, jeśli macie dość miejsca. Można też bawić się przeskakując z linii na linię. Próbujemy bić nowe rekordy!

Skok w tył

Podobnie, tylko do tyłu.

zabawy ruchowe w domu

Na jednej nodze

Skok w dal na jednej nodze nie jest łatwy, ale daje dużo frajdy. Mniejsze dzieci przeskoczą najwyżej do następnej linii, albo podskoczą w miejscu. Dla nich wyczynem będzie samo utrzymanie równowagi.

skok w dal

Rozciąganie

Trzymaj jedną stopę na pierwszej linii, a drugą staraj się postawić jak najdalej, bez odrywania z miejsca pierwszej stopy. A może szpagacik?

zabawy dla dzieci w domu

Sięganie

Jak daleko sięgniesz rękami dotykając stopami początkowej linii? Zaczynamy kładąc ręce na drugiej linii i stopniowo idziemy dłońmi coraz dalej.

zabawy w domu

Te proste zabawy ruchowe wykonamy nie tylko w dużym domu, ale i w prawie każdym, nawet niewielkim mieszkaniu. Zabawy te zawierają ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie posturalne oraz koordynację. Można się przy nich porządnie zmęczyć!

Po jeszcze więcej ruchu zajrzyjcie do mega zabawy ruchowej w domu Łapki Hopki

Aby dostawać powiadomienia o nowych pomysłach na zabawy dla dzieci, polub mój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz