Najlepsze urodziny dziecka są w czasie kwarantanny!

Najlepsze urodziny dziecka są w czasie kwarantanny!

Zbliżają się urodziny mojego 6 letniego syna. Filip od dawna snuje plany, kogo zaprosi i jak wyglądać będzie jego impreza…? Jednocześnie wyczuwa, że sprawy nie pójdą, tak jak sobie wymyślił. Co robić, kiedy z powodu narodowej kwarantanny pozamykane są wszystkie salony zabaw i obowiązuje zakaz spotkań towarzyskich również w domu? Może cię zaskoczę, ale urodziny w domu, w towarzystwie wyłącznie rodziny, mogą być najlepszymi urodzinami! Nasze dzieci przez cały rok zabiegają o naszą uwagę na wyłączność, kiedy nie zajmujemy się w tym czasie innymi sprawami i ludźmi. Ile naszej uwagi dajemy tak naprawdę naszemu dziecku w dniu jego urodzin?

Jak zwykle to wygląda?

Najpierw trzeba podjąć decyzję, czy robić urodziny w domu, czy w salonie zabaw…?

urodzinki w domu

Jeśli urodziny w salonie to… W którym, za jakie pieniądze i kogo zaprosić…? Tu wystarczy tylko zapłacić firmie, ewentualnie donieść tort i dodatkowe przekąski i starujemy z imprezą! Mali goście po wręczeniu jubilatowi kolorowych toreb, biegną niczym na odgłos startera w kulki i inne dostępne uciechy salonu. Nie jest najgorzej, jeśli pobiegną w jedną stronę z jubilatem.

Po jakimś czasie zbiera się gości na tort. Następnie do akcji wchodzi postać animatora, który swoimi animacjami próbuje zaciekawić dzieci, zwykle zaciekawione czymś innym. Twoje dziecko bawi się wspólnie z najwyżej 2-3 kolegami. Ty w tym czasie rozmawiasz z dorosłymi gośćmi w boksie i… Jakoś tak wszyscy daleko są od siebie. Jasne, dzieci lubią poszaleć wspólnie z rówieśnikami i salony bywają całkiem fajne. Jednak jeśli oprócz dzikiej zabawy w salonie, nie znajdziesz tego dnia dodatkowego czasu na bliskość ze swoim dzieckiem, to czegoś zabraknie.

urodzinki dziecka

Jeśli urodziny w domu to… Pracy będzie zdecydowanie więcej, choć nie koniecznie taniej. Możesz wynająć animatora lub samemu poprowadzić zabawy. Sam wielokrotnie prowadziłem urodziny moich synów. Podobało im się do tego stopnia, że nie chcą słyszeć o innych animatorach lub salonach. Ty także, jeśli poprowadzisz imprezę swojego dziecka, staniesz się jego bohaterem. Jednak w tym przypadku sprawy organizacyjne i poczucie odpowiedzialności, również mogą zepchnąć samego jubilata na dalszy plan. Samodzielnie organizując urodziny w domu, lepiej zaprosić minimalną ilość gości i nie zapominać, że nasze dziecko jest w tym momencie najważniejsze.

Jaką przewagę mają urodziny w domu w czasie epidemii?

Dziecko jest w domu tylko z domownikami, a więc osobami, których uwagi potrzebuje i oczekuje najbardziej. Im bardziej kameralna jest impreza, tym więcej siebie możemy dać sobie nawzajem. Zamiast wkładać dodatkowy czas i energię w organizację dużej imprezy, możemy przeznaczyć je dla dziecka.

urodzinki dziecka w domu

Możesz przygotować coś ekstra, zaplanować ciekawe zabawy i atrakcje. SKORZYSTAJ Z MOICH POMYSŁÓW ZABAW NA URODZINY W DOMU lub z innych pomysłów na moim blogu. Jednak tak naprawdę wystarczy tort i kilka balonów, aby poczuć urodzinowy klimat. Resztę czasu przeznaczmy na zupełnie zwyczajną zabawę i wszystko to, co twoje dziecko lubi najbardziej… Czytanie książek, granie w gry, oglądanie ulubionych filmów. Po prostu przeznacz możliwie jak najwięcej czasu na rzeczy, o które dziecko prosi cię przez cały rok, a brakuje na nie czasu. Jestem przekonany, że wówczas nasze dzieci nie poczują się skrzywdzone brakiem imprezy z pompą. A może, będą to dla nich najlepsze urodziny!

Aby dostawać powiadomienia o nowych pomysłach na zabawy dla dzieci, polub mój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz