Kreatywne zabawy LEGO jakich nie znaliście

Kreatywne zabawy LEGO jakich nie znaliście

Lego to moja ulubiona zabawka! Można bawić się z instrukcją i bez. Kiedy widzę Lego, zawsze jestem chętny do zabawy! Chcę wam zaproponować pięć pomysłów na sprawdzone w naszym domu zabawy z Lego. Są to zarówno konstrukcyjne, jak i kreatywne zabawy. Z użyciem klocków standardowych i DUPLO.

Teatrzyk cieni

Dwie pierwsze propozycje będą odpowiednie do zabawy również z młodszymi dziećmi. W pierwszej, budujemy z Lego DUPLO teatrzyk. Podstawę robimy z płytek. Na nich stawiamy dwa podwójne słupy, w taki sposób, aby między nimi znalazły się brzegi białej kartki A4. Słupy łączymy u góry długimi klockami. Zobacz, jak wygląda to na zdjęciu pierwszym. W odległości ok. 1 m za teatrzykiem umieść latarkę. Oświetlone elementy utworzą cień na ekranie. Do przedstawienia używamy zwierzątek, ludzików, pojazdów, itd. Dzieci bez problemu same wymyślą historie do tej kreatywnej zabawy.

zabawy kreatywne
zabawy lego

Poszukiwacze kolorów

Ułóż na stole lub na podłodze kartki w kilku kolorach, takich samych jakie mają wybrane klocki DUPLO. Na każdej kartce połóż po 10 klocków w jednakowym kolorze (lub 5, jeśli dziecko nie umie jeszcze liczyć). Następnie poproś dziecko, by opuściło na chwilę pokój, a ty w tym czasie pochowaj Lego w różnych miejscach. Zawołaj teraz młodego poszukiwacza. Niech spróbuje odnaleźć wszystkie klocki i ułożyć je na kartce w tym samym kolorze. Możecie zamieniać się rolami. Istnieje kilka modyfikacji tej zabawy Lego. Poszukiwanie klocków w kilku kolorach jednocześnie; Kooperacyjne poszukiwanie klocków przez kilkoro dzieci; Każde z dzieci poszukuje innego koloru i wygrywa to dziecko, które jako pierwsze znajdzie wszystkie klocki; Można dla utrudnienia zamienić kilka klocków na małe LEGO.

zabawy kreatywne

Pracownia rozmaitości

Każde dziecko otrzymuje miseczkę z podobną ilością klocków. Wrzucamy je losowo, lub z jednakową ilością kółek, oczu i innych charakterystycznych elementów. Zadanie polega na zbudowaniu możliwie dużej ilości stworków, zwierząt, pojazdów, przedmiotów, itp. Kreatywne zabawy takie jak ta, wciągają dzieci na dłużej. Na koniec zróbcie prezentację efektów pracy.

zabawy lego

Katapulta

Zbudujcie katapultę, która poniesie ładunek jak najdalej. Postarajcie się o możliwie solidną konstrukcję, by się nie szybko nie rozpadła.

katapulta lego

Sekret szklanki

Wypełnij szklankę do pełna drobnymi klockami i policz ile ich się zmieściło? Rzuć graczom wyzwanie, aby spróbowali zgadnąć ilość elementów. Wygrywa, ten, kto poda liczbę najbardziej zbliżoną do rzeczywistej. Zabawa Lego rekomendowana dla dzieci starszych.

zabawy w domu

Do proponowanych zabaw sprawdzą się właściwie wszystkie rodzaje klocków, ale najlepsze będą LEGO CLASSIC i LEGO DUPLO. Classic to nasza ulubiona kolekcja Lego. Dlatego, że za rozsądną cenę możemy kupić już pokaźny zestaw, w różnych kolorach, do nieograniczonej zabawy w budowanie. Okna, oczy i całe mnóstwo kół! Nasz podstawowy zestaw domowy, jeden z pierwszych jakie kupiliśmy to ten – KLIKNIJ I ZOBACZ. Za takie pieniądze nie kupicie większego zestawu i to jeszcze z fajnym plastikowym pudłem do przechowywania.

Lubisz konstruować? Zbuduj również odrzutowe pojazdy z użyciem balonów.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Iwonka

    My teraz mamy zajawkę na klocki Plus Plus. Też można wiele ciekawych rzeczy zrobić, w końcu te klocki są inne niż wszystkie. Lego nie mamy za dużo

Dodaj komentarz