Zabawy z balonami w domu

Zabawy z balonami w domu

Oto moje trzy propozycje zabawy z balonami: odrzutowy pojazd, rakieta i wyrzutnia to świetne zabawy dla dzieci w domu. Będziecie potrzebować, balony, słomki, sznurek, rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku oraz mocną taśmę klejącą.

Odrzutowy pojazd

Wybierz zabawkowy pojazd – autko, wagonik, itp. Zwróć uwagę, aby był lekki i swobodnie obracały się w nim kółka. 7-10 cm słomki umieść w otworze balona i szczelnie zaklej taśmą. Całość przyklej do pojazdu, w taki sposób, aby słomka była skierowana do tyłu, pod skosem, z wylotem możliwie najbliżej podłogi. Nadmuchaj, postaw na równej podłodze i jazda!

zabawy z balonami

Rakieta

To klasyk zabawy z balonami, jest prosty i daje sporo frajdy. Do nadmuchanego balona przyklej taśmą słomkę. Przewlecz przez nią sznurek lub grubą nitkę. Następnie napnij sznurek o długości kilku metrów, przywiązując go do do dwóch punktów. Nadmuchaj balon i… 3… 2… 1… Start!

zabawy z balonami

Wyrzutnia

Odetnij wylot balona tak, żeby dało się go naciągnąć na rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku. Przyklej balon do rolki taśmą. Przygotuj lekkie kulki, np. uformowane z papieru. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas zabawy w domu i zwróć uwagę, aby dzieci nie strzelały ciężkimi przedmiotami.

zabawy w domu

Kiedy już wypróbujesz zabawy z balonami dla dzieci i zostanie ci trochę słomek… Zapoznaj się z tą zabawą!

Aby dostawać powiadomienia o nowych pomysłach na zabawy dla dzieci, polub mój fanpage na Facebooku!

Dodaj komentarz