Rozświetlone pudło – zabawa sensoryczna

Rozświetlone pudło – zabawa sensoryczna

Dzieci szukają możliwości stworzenia własnego domku, szałasu, czy bazy do zabawy… Pod stołem, za zasłoną, w gęstych zaroślach, albo w kartonie, chcą tworzyć prywatny świat zabawy. Odkrywają w nim własną sprawczość, twórczość i niezależność. Karton z powtykanymi lampkami choinkowymi to super zabawa sensoryczna, którą przygotujesz w kilka minut, tworząc przestrzeń do zabawy dla dzieci na długie godziny, a nawet dni. Pamiętaj! Tej zabawy nie trzeba organizować i nadzorować, wtedy jest najlepsza!

zabawa sensoryczna z kartonem

Bezpieczna zabawa z kartonem

Popularne lampki choinkowe są zaostrzone na końcach i wchodzą w karton jak w masło. Jeśli posiadasz inny rodzaj światełek, to wystarczy przygotować wcześniej otwory jakimś patykiem. My użyliśmy jeden niewielki zestaw lampek i to wystarczyło w zupełności, nawet do czytania.

Sprawdź czy twoje lampki są sprawne i czy nie nagrzewają się zbytnio, aby dzieci się nie poparzyły. Zabawa sensoryczna daje małym dzieciom możliwość doświadczania, między innymi poprzez dotykanie lekko ciepłych lampek, które są jednocześnie lekko ostre w dotyku. Maluchów zaciekami to, że w kartonie jest ciepło i zmienia się akustyka.

Lampki nagrzewają wnętrze kartonu, więc nie należy zamykać go całkowicie i dbać o odpowiednią wentylację.

zabawa sensoryczna z kartonem

Zabawa i odpoczynek

Oprócz nieograniczonych możliwości swobodnej zabawy, rozświetlone pudło jest dobrym miejsce wyciszenia i odpoczynku. Moi starsi chłopcy chętnie czytają w nim książki.

Karton nie musi pozostać szary. Dzieci mogą pokolorować go dowolnie, wywiesić w nim swoje prace plastyczne, czy pozawieszać rożne wisiorki i ozdoby.

Jeśli podoba ci się ta zabawa sensoryczna to sprawdź również: Kraina Lodu 3 czyli zamrożone zabawki

Jeśli interesuje cię swobodna zabawa z kartonem: Republika Kartonów. Czyli zabawy z kartonami na poziomie pro

Dodaj komentarz