Dziecko nie chce na dwór? 5 prezentów na zachętę

Dziecko nie chce na dwór? 5 prezentów na zachętę

Wiele dzieci reaguje alergicznie na hasło „na dwór” i „na spacer”. Przyczyn niechęci może być wiele. Nasz własny wzorzec „kanapowych” rodziców, czy też brak towarzystwa rówieśników… Niekiedy zniechęceniem jest ograniczanie swobody dziecka, kiedy rodzice na spacerze wciąż strofują je, żeby się nie pobrudziło i szło najlepiej za rączkę… Mało atrakcyjna perspektywa. Dziecko nie chce spaceru, ani podwórka – ono woli przygodę! Daj mu na zachętę coś, co za drzwiami domu wprowadzi je w przygodę i odkrywanie świata! Oto pięć moich propozycji. Mam synów, dlatego propozycje wydaja się bardziej chłopięce. Jednak niech nie zmylą was stereotypy. Dajcie to dziewczynkom, a zobaczycie…!

„Dzieci są stworzone do ruchu i spędzania większej ilości czasu w niezorganizowanej zabawie na świeżym powietrzu. To jest dla nich jak przycisk RESET.”

DEBBIE RHEA

5 SPRAWDZONYCH GADŻETÓW, KTÓRE WYCIĄGNĄ DZIECKO NA DWÓR:

1. Lornetka

Lornetka skutecznie wyciąga dziecko na dwór. To nieodłączny atrybut pirata, szpiega, podróżnika… Dla dzieci polecam monokular. Jest prostszy w regulacji.

dziecko na dwór lornetka

2. Plecak

Pozornie nic takiego, ale ile ciekawych znalezisk można przynieść z wyprawy do domu w takim plecaku…? Kamienie, patyki, szyszki, kwiatki, itd. Dziecko chętniej wyruszy na wyprawę ze swoim prowiantem, swoim bidonem, w swoim plecaku. Dziecko lubi zabierać na dwór jakąś zabawkę. Plecak to ułatwi.

dziecko na spacer plecak

3. Latarka

W okresie jesienno-zimowym, kiedy dość szybko robi się ciemno, dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, jedyną alternatywą wyjścia staje się wyjście po ciemku. Z pomocą nadchodzi latarka. Ciemność przestanie być ograniczeniem, kiedy w połączeniu z latarką przeniesie nas w nowy tajemniczy klimat zabawy. Więcej o zabawach z latarkami pisałem w innym artykule KLIK TUTAJ

dziecko na dwór latarka

4. Krótkofalówki

Zwykle kojarzą się z zabawkowymi nadajnikami, które trzeszczą i niewiele z tego wynika. Jednak już za nieduże pieniądze można kupić przyzwoity i prosty w obsłudze sprzęt. W zależności od charakterystyki terenu uzyskamy zasięg nawet do kilku kilometrów. Nasze radyjka, na blokowisku pozwalają na dobrą łączność do 0.5 km Zwykła zabawa w stylu – sprawdzam, z jak daleka mnie słychać, to kilometry biegania w tę i z powrotem. A może odważysz się wypuścić dziecko samodzielnie na podwórko, pozostając z nim w kontakcie radiowym…?

spacer dzieci

5. Kompas

Na kompasie można oznaczyć azymut, tak by dziecko próbowało iść z nami w określonym kierunku. Starsze dzieci są w stanie już zaobserwować położenie słońca względem kierunków geograficznych. Wskazówka kompasu fajnie się kręci niezależnie, czy umiemy go obsługiwać czy nie.

spacer z dzieckiem

Linki do niedrogich sprzętów, które u nas się sprawdzają dobrze:

MONOKULAR TURYSTYCZNY X12 QUECHUA

PLECAK TURYSTYCZNY 10 L QUECHUA

LAMPA CZOŁOWA ONNIGHT 300 UV CAPERLAN

KRÓTKOFALÓWKI BAOFENG BF-888S

Zapraszam również do wpisu o tym, że dzieci Wolą zabawę na dworze z kolegami niż gry komputerowe

Dodaj komentarz