CD bączki – zabawka ze śmieci za 1 grosz

CD bączki – zabawka ze śmieci za 1 grosz

Zabawka ze śmieci, to jeden z ulubionych rodzajów zabawek naszych dzieciaków. Nie powinno to budzić złych skojarzeń, a wręcz przeciwnie. Okazuje się, że kartony, butelki PET, czy inne rzeczy skazane na śmietnik, chętnie przygarniane są do dziecięcej zabawy. Dzieci chcą i potrafią dawać im drugie życie. Dziś proponuję zabawę starymi płytami CD. Do zrobienia CD bączków oprócz płyt potrzebujemy jedynie kartki (poniżej wzory do pobrania i wydruku), jednogroszówki, kredki, nożyczki i zwykły klej w sztyfcie. Recyklingowe prace plastyczne zwykle nie wymagają dodatkowych zakupów!

Gotowe wzory do wydruku i samodzielnego pokolorowania

Pobierz gotowe wzory do wydrukowania. Następnie daj dzieciom do pokolorowania. Mogą kolorować swobodnie wg własnego pomysłu lub wg wzoru na zdjęciu powyżej. Wówczas uzyskają ciekawy efekt optyczny podczas obrotów bączka. Jak widać na innym przykładzie, można eksperymentować na różne sposoby, np z wydrukiem zdjęcia tańczących dzieci.

Wytnij koło i naklej na płytę

Po wycięciu kółka, należy nakleić je do wierzchniej części płyty. Użyliśmy do tego zwykłego kleju w sztyfcie. Sprawdź, czy mniejsze dzieci potrzebują pomocy przy wycinaniu.

zabawka ze śmieci
zabawka ze śmieci

Zabawka ze śmieci + 1 grosz

W wewnętrznym otworze płyty umieść prostopadle jednogroszówkę. Aby moneta zaklinowała się stabilnie, potrzebna jest odrobina siły. To najtrudniejszy moment i prawdopodobnie będzie potrzebna pomoc dorosłego.

zabawka ze śmieci
prace plastyczne

Z samym rozkręceniem bączka pięciolatek radził sobie bez większych problemów. Przy prawidłowym pokolorowaniu bączka uzyskamy bardzo ciekawe złudzenia optyczne. Lubimy prace plastyczne, które stają się fajnymi zabawkami!

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na prace plastyczne, które można wykorzystać do dalszej zabawy to sprawdź, jak zrobić miasto na brystolu?

Dodaj komentarz