Kraina Lodu 3 czyli zamrożone zabawki

Kraina Lodu 3 czyli zamrożone zabawki

Zima w tym roku nas ominęła… Jednak, aby dzieci nie zapomniały jak wygląda śnieg i lód, mam dla was super zabawę! Kraina Lodu 3 to zabawa, która stała się w naszym domu hitem. Stare zabawki w nowej lodowej oprawie robią furorę. Dzieci uwielbiają swobodne zabawy, bez żadnych reguł, dające im możliwość samodzielnego doświadczania. To jest właśnie taka zabawa! Ponadto genialnie stymuluje układ dotykowy (zabawa sensoryczna), odwrażliwia, ale też pobudza wzrok, koordynację wzrokowo-ruchową. Nadaje się więc do terapii sensorycznej.

Jak przygotować Krainę Lodu 3?

Możesz użyć dowolnych zabawek. My wybraliśmy klocki lego, autka, zwierzęta i dinozaury. Małe zabawki i klocki umieść w silikonowych foremkach do mufinek, większe w plastikowych kubeczkach oraz foliowych woreczkach. Następnie zalej wodą i wstaw do zamrażalnika. Woda w kubeczkach potrzebuje dłuższego czasu na zamarznięcie, więc jeśli planujesz zabawę wieczorem, przygotowania rozpocznij już rano. Pamiętaj, że zabawki z tworzywa sztucznego, będą unosiły się na powierzchni wody i nie zanurzą się całkowicie.

kraina lodu 3, zabawa z lodem
zabawa z lodem

Zabawa z lodem – zabawa sensoryczna

Wyjmij bryłki lodu z foremek i worków. Następnie umieść je w dużej misce. Zamrożone zabawki mocno oddziałują na wyobraźnie dzieci i same dokładnie wiedzą, co maja z nimi robić. Jedną z pierwszych rzeczy, którą dzieciaki bardzo będą chciały zrobić, to polizanie bryłek lodu. Moi synowie sami się dogadali i podzielili bryłkami do „degustacji”. Jeśli planujesz zabawę z jednym dzieckiem, to wystarczy użyć czystej wody do zamrożenia. Dla dzieci w grupie, oprócz bryłek w misce, lepiej przygotować również osobiste kawałki lodu, które śmiało będą mogły posmakować.

kraina lodu 3, zabawa dla dzieci

Kraina Lodu 3 to zabawa o dużym potencjale edukacyjnym. Zabawa z lodem pozwala obserwować, jak woda przechodzi w różne stany skupienia, poznawać właściwości lodu i swobodnie eksperymentować.

To bardzo dobra zabawa sensoryczna, dająca mnóstwo bodźców. Jest mroźna w dotyku, kolorowa, bogata w kształty i ciekawe faktury, zachęca do smakowania…

Kiedy przyjdą upalne dni, to zabawę możemy przenieść do wanny. Dzieci będą zachwycone orzeźwiającą kąpielą z bryłkami lodu i ulubionymi zabawkami!

zabawy w domu dla dzieci
zabawy w domu dla dzieci

Jeśli lubicie klimaty Krainy Lodu, to zajrzyjcie również do mojej innej lodowej propozycji: Eksperymenty dla dzieci z suchym lodem

Dodaj komentarz