Jak odpocząć od dzieci kilka lub nawet kilkanaście godzin? Oto sposób! Zabawa doskonała.

Jak odpocząć od dzieci kilka lub nawet kilkanaście godzin? Oto sposób! Zabawa doskonała.

Moje dzieci weszły do swojego pokoju… Zapadła cisza na wiele godzin… Nie chciały jeść, pić, nic… Następnego dnia to samo… Trzeciego też… W tym czasie ugotowane 3 obiady, pomyte okna, obejrzane 2 sezony na Netflix… Zapytałem, czy czegoś potrzebują? Nic nie chciały… Sprawdziłem, czy nie mają ze sobą telefonu… Nic z tych rzeczy. Zatem, to musi być zabawa doskonała! Polecam prace plastyczne z brystolem, szczególnie na jesienno-zimowe zabawy w domu.

Prace plastyczne – zabawa w domu – zabawa kreatywna… Jedna z najlepszych w naszym domu. Potrzebny jedynie brystol i kredki.

Brystol i kredki! Ten duet okazał się być twórczą petardą. Już zwykła kartka i kredki są nie do zdarcia i te proste artykuły wciąż pozostaną w kręgu zabawek best of the best. Brystol to taka duża kartka, więc frajda analogicznie rośnie i rosną prace plastyczne. Co za tym idzie samodzielna zabawa trwa dłużej. O wartości takiej sytuacji rodzicu wiesz dobrze.

Tworzenie własnego miasta (faza I)

Dzieci według własnego pomysłu rozrysowują plan miasta – ulice, skrzyżowania, ronda, tory… Następnie rysują budynki, sklepy, rzekę, jezioro… Co tylko im się podoba. Mniejsze dzieci mogą potrzebować wcześniejszego naniesienia ulic, a potem same już wypełnią przestrzeń między nimi. Na naszych zdjęciach widać, że można wykorzystać też taśmę klejącą z ulicami i torami z Flying Tiger. Plan miasta może być także uproszczonym planem miasta lub osiedla, na którym dziecko mieszka.

prace plastyczne, zabawy kreatywne, zabawy w domu
prace plastyczne, zabawy kreatywne, zabawy w domu

Zabawa we własnym mieście (faza II)

Po ukończeniu miasta przychodzi pora na zabawę w nim. W ruch idą samochodziki, wszelkie ludziki i zwierzęta. Choć to zabawa w domu, to jej fabuła w wyobraźni przenosi się na ulice miasta. Na naszym brystolu toczy się teraz ożywiona akcja!

prace plastyczne, zabawy kreatywne, zabawy w domu

Rozbudowa miasta (faza III)

Jeśli twoje dziecko lubi tego rodzaju prace plastyczne, to jeden brystol może okazać się za mały na realizację wszystkich pomysłów. Warto kupić od razu 2 lub 3 dodatkowe arkusze do rozbudowy.

Jeśli szukasz pomysłu na podobne prace plastyczne, zabawy kreatywne w domu, to karton jest również twórcza petardą! Sprawdź moje artykuły o zabawach z kartonami:

PROSTE ZABAWY Z KARTONEM

REPUBLIKA KARTONÓW…

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz