Urodziny w stylu Minecraft – scenariusz
foto. www.mojang.com

Urodziny w stylu Minecraft – scenariusz

Fenomen Minecraftu trwa już od dawna, a zainteresowanie nim wśród dzieci wciąż ma się nie najgorzej. Jeśli twoje dziecko lubi klimaty minecraftowe, a ty myślisz co zrobić w jego urodziny, żeby znowu nie wpaść w salonowe kulki… To możesz skorzystać z mojego pomysłu. Urodziny Minecraft zorganizowałem dla mojego wówczas 7-letniego syna. On i jego koledzy byli zachwyceni! Jestem pewien, że po takich urodzinach i ty będziesz bohaterem dla swoich dzieci!

Przedstawiam wam mój scenariusz zabawy dla dzieci na urodzin w stylu Minecraft. Zachęcam do modyfikowania go i dopasowania do swoich potrzeb i możliwości. Nasza zabawa odbywała się zimą, po zmroku, większość zabawy toczyła się na zewnątrz. Jeśli planujesz urodziny latem, trzeba będzie pozmieniać parę rzeczy.

Zaproś gości na PODBÓJ MINECRAFTU

Jeśli nie masz pojęcia, o co w ogóle kaman w Minecraft… Kształtem dominującym jest sześcian, celem przygody jest pokonanie Endersmoka. W długiej drodze do celu, musisz zadbać o schronienie, pożywienie i zdobyć dużo surowców… Eh, dużo tego. Lepiej przejdźmy do rzeczy!

Ozdoby na urodziny Minecraft

 • Pamiętaj, że kwadraty będą lepsze od innych kształtów… Upiecz albo zamów tort (oczywiście kwadratowy lub prostokątny) z którymś wzorem zaczerpniętym z gry.
 • Przekąski również mogą korespondować do elementów gry, takich jak złoto (cukierki w pazłotkach), ciastka, patyki (paluszki), marchewki, jabłka, arbuzy…
 • Balony (w drodze wyjątku okrągłe ;)) z głowami mobów
 • Zastawa Minecraft dostępna np. na allegro
 • Zaproszenia z motywami Minecraft
 • Możesz zasugerować gościom, że prezenty w tematyce Minecraft będą mile widziane. W sklepach można znaleźć dużo ciekawych gadżetów.
urodziny minecraft
foto. cutoutandkeep.net
urodziny minecraft
foto. etsy.com
urodziny minecraft
fot. Becky Thom

Scenariusz zabawy dla dzieci

Ta część zabawy najlepiej sprawdzi się w konwencji gry terenowej. Wyciągnij dzieciaki na przygodę. Wykorzystaj teren w najbliższej okolicy, w której odbywa się impreza. Zaplanuj trasę i przygotuj wcześniej punkty z zadaniami. Możesz zrobić to też w swoim ogrodzie, pod warunkiem, że jest wystarczająco duży. Świetny klimat zabawy robi się po zmierzchu. Zabawa z latarkami ma swój urok.

1. Świnka

Aby przetrwać w Minecrafcie musisz jeść. Dlatego hodujesz zwierzęta i uprawiasz rośliny. Dbaj o zwierzęta z Twojej zagrody. Śwince odpadł ogonek, pomóżcie jej umieścić go na swoim miejscu. Na dużym arkuszu papieru wydrukuj / narysuj świnkę (oczywiście minecraftową), przyklej arkusz do kartonu, przygotuj kawałek sznurka z pinezką na jednym końcu. Zadaniem dzieci będzie przypięcie śwince ogonka we właściwym miejscu. Cała zabawa polega na tym, że dzieci mają mieć przewiązane oczy i kierować się jedynie podpowiedziami kolegów.

urodziny minecraft

2. Skrzynia

Do podboju Minecraftu potrzebujecie kilku rzeczy. Znajdziecie je w skrzyni! Poszukajcie więc jej! Przygotuj karton, w którym dzieci znajdą kilka przedmiotów potrzebnych do dalszej zabawy. Skrzynię ukryj np. w garażu i daj dzieciakom jakieś wskazówki, gdzie jej szukać. Umieść w skrzyni łopatkę / saperkę, solidny kij, agrafkę, (my mieliśmy również pochodnię). Te przedmioty będą potrzebne do wykonania zadań.

urodziny minecraft

3. Kopalnia surowców

Dla powodzenia misji musicie wydobyć kilka surowców. Pomocne będzie TNT. Zdetonujcie je, a następnie szukajcie czegoś cennego. Za materiał wybuchowy TNT posłuży wam czerwony balon z napisem TNT. Na początku musicie go przebić (zdetonować) przy pomocy agrafki. Po „eksplozji” dzieci mają szukać kartek z nadrukowanymi blokami surowców żelaza, złota, węgla, itd. Dobrze będzie jak zalaminujesz je wcześniej. Zadaniem dzieci będzie wykopanie surowców z piachu albo odnalezienie ich w wysokiej trawie. Podaj dzieciom minimalną ilość, którą powinny znaleźć. Dostępne do wydruku

4. Szukanie oczu kresu

Celem gry jest pokonanie Ender smoka. Zmierzacie do niego. Jednak, musicie najpierw dostać się do świata Kresu. Nie ma tam innej drogi, jak tylko przez portal. Portal zostanie aktywowany pod warunkiem, że zdobędziecie oko kresu w liczbie 12 sztuk. Podobnie jak z poszukiwaniem surowców, wydrukuj oczy kresu (12 szt., nie mniej, ani więcej – zaimponujesz dzieciom orientacją w temacie). Ukryj je rozsypane gdzieś wzdłuż drogi oraz uczul dzieci, na jakim odcinku drogi mają ich szukać. Kiedy znajdą wszystkie, ogłoś oficjalnie przejście do Kresu. Dostępne do wydruku

oko kresu

5. Walka ze smokiem

Trzymajcie się na dystans od Ender smoka, gdyż jego ogniste kule są bardzo niebezpieczne. Namaluj na brystolu duży wizerunek smoka, powieś go na drzewie. Przygotuj coś, czym dzieci będą mogły rzucać albo strzelać do smoka. Wykorzystaj do tego łuk, pistolet Nerf, zimą dobre będą śnieżki. Dzieci niech strzelają do niego po kolei. Po pewnej ilości trafień możesz ogłosić zwycięstwo!

smok endu

6. Piniata creeper

Urodziny w świecie Minecraft nie dobiegły jeszcze końca… W drodze powrotnej, tuż przed domem zaskoczył was groźny mob – creeper. Co prawda nie macie miecza, ale kij też będzie dobry… Do ataku! Przygotuj piniatę wypełnioną cukierkami. wykonaj ją na bazie kartonowego pudełka. Niech przypomina creepera. Dzieci z zasłoniętymi oczami próbują rozbić kijem piniatę wypełnioną cukierkami. Zadbaj o bezpieczeństwo w trakcie tej zabawy, bo dzieci emocjonalnie wymachują kijem!

Urodziny Minecraft możesz zakończyć wręczeniem dzieciom dyplomów za pomoc w podboju Minecraftu!

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Marta mama Jasia

  Super pomysły! Za tydzien spróbujemy je zrealizować. Dam znac jak poszlo

 2. Marta mama Jasia

  Wyszło wszystko super. Syn zachwycony, podobnie jak goście. Dziekuje i polecam!

Dodaj komentarz